RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Evander Childs High School Track & Field and Cross Country - Bronx, New York
you RUN the place
800 E Gunhill Rd, Bronx, New York, 10467, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Emmanuel Anie
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
11
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2014 / 2015 - (11 articles)
All News
Search
2015 Results - NYRR Millrose Games Trials
Published by
ArmoryTrack.org
Jan 15th 2015, 2:45am
Comments
NYRR Millrose Games Trials
- Jan 14, 2015
The Armory, 216 Fort Washington Avenue, New York, NY, US, 10032
« Filter Results by Team: »
Abraham Lincoln
Archbishop Molloy
Archbishop Stepinac
Arlington
Bayport Blue Point
Bayside
Beacon
Benjamin Banneker Academy
Benjamin Cardozo
Bishop Kearney
Bishop Loughlin Memorial
Bloomfield
Boys & Girls
Briarcliff
Bronx Law and Gov
Bronx Of Science
Brooklyn Technical
Campus Magnet Schools
Cardinal Hayes
Cardinal Spellman
Central Islip
Chaminade
Christ The King
Christian Brothers Acad
Clara Barton
Clarkstown South
Collegiate School
Comsewogue
Connetquot
Convent of the Sacred Heart
Csihs/McCown
Cumberland Valley
Delbarton
Dewitt Clinton
East N Y Transit Tech
East Orange Campus
Eastport/Sou
Elmont
Emma Willard
Erasmus Hall
Essex County VoTech
Essex Tech
Evander Childs
Fashion Industries
Fiorello Laguardia S Of Arts
Fordham Prep
Fox Lane
Francis Lewis
Franklin K Lane
Freehold Township
Freeport
George W Hewlett
George Westinghouse
Germantown Academy
Half Hollow Hills East
Half Hollow Hills West
Harborfields
Harrison
Harry S Truman
Hauppauge
Health Profession/Human Services
Hempstead
Herbert H Lehman
High School for LE and PS
Hillcrest
Holy Child
Holy Trinity
Hudson Catholic
Hunter College High School
Huntington
Imhotep Charter
Iona Preparatory
John Adams
John Bowne
John F Kennedy
John Jay Cross River - NY
John Jay Senior
Kellenberg
Lakeland/Panas
Longwood
Mary Louis Academy
Massapequa
Mckee/Statin Island Tech
Medgar Evers College Prep
Metuchen
Miller Place
Monsignor Farrell
Monsignor Mc Clancy
Mt Saint Michael
Mt Vernon
Nanuet
Nazareth Regional
New Rochelle
Newburgh Free
North Rockland
Northport
Notre Dame Academy
Pascack Hills
Paul Robeson for Bus & Tech
Pearl River
Port Richmond
Raritan
Regis
Ridgefield
Rye
Rye Country Day
Sachem East
Sachem North
Sacred Heart Academy
Samuel J Tilden
Seton Hall Prep
Smithtown East
Somers
South Shore
Springfield Gardens
St Anthony's
St Edmunds
St Francis Prep
St John The Baptist
St John Villa
St Joseph's by the Sea
Stuyvesant
Suffern
Sweet Home
Syosset
Taft Ed Campus
Tappan Zee
The Metropolitan
The Queens HS of Teaching
Thomas Jefferson
Townsend Harris
Uniondale
Ursuline School
Voorhees
W T Clarke
Wagner
Ward Melville
Westbury Senior
Westhampton
Wg Oconnell-Copiague
White Plains
William C Bryant
Winslow Township
Xaverian
Xavier
Yonkers
Young Women's Leadership
Men:
55m
|
Mile
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Weight
Women:
55m
|
Mile
|
4x400m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
Weight
Mens 55m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Warden, Zack
Newburgh Free
06.46
nwi
1
2
Porter, Anton
Mt Saint Michael
06.49
nwi
1
3
Shomari, Shaka
Holy Trinity
06.51
nwi
1
4
Benjamin, Rai
Mt Vernon
06.52
nwi
1
5
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
06.64
nwi
1
6
Kenny, Brendan
Delbarton
06.69
nwi
1
7
White, Kevon
Springfield Gard
06.69
nwi
1
8
Moore, Denniston.
Imhotep Charter
06.80
nwi
1
Mens 55m High School
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Benjamin, Rai
Mt Vernon
06.54
nwi
7
2
Warden, Zack
Newburgh Free
06.57
nwi
7
3
Shomari, Shaka
Holy Trinity
06.57
nwi
6
4
Porter, Anton
Mt Saint Michael
06.61
nwi
8
5
Kenny, Brendan
Delbarton
06.63
nwi
3
6
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
06.63
nwi
3
7
Moore, Denniston.
Imhotep Charter
06.65
nwi
2
8
White, Kevon
Springfield Gard
06.65
nwi
4
9
Clarke, Paul
Samuel J Tilden
06.70
nwi
4
10
Dassaline, Jahnique
Newburgh Free
06.71
nwi
5
11
Holmes, Quentin
Monsignor Mc Cla
06.72
nwi
6
12
Colbert, Tyrus
Uniondale
06.75
nwi
7
13
Hosten, Carlon
Taft Ed Campus
06.76
nwi
9
13
Lambert, Charles
Xavier
06.76
nwi
6
15
Russell, Shavan
Evander Childs
06.78
nwi
6
16
Hamilton, Aaron
John Jay Senior
06.79
nwi
4
17
Dacres, Shaquille
Mt Vernon
06.81
nwi
8
18
Moe, Oliver
Xavier
06.84
nwi
2
19
Purdy, Denari
Benjamin Banneke
06.84
nwi
1
20
Owens, Trevaughn
Uniondale
06.84
nwi
5
21
Merceus, Donald
Boys & Girls
06.85
nwi
1
22
Harris, Shane
Smithtown East
06.85
nwi
1
23
Pike, Cameren
St Edmunds
06.87
nwi
1
24
Gunt, Romeo
Imhotep Charter
06.88
nwi
9
25
Dawson, Aaron
W T Clarke
06.89
nwi
6
26
Harriott, Ruglio
Uniondale
06.89
nwi
2
27
Bey, Shakur
Nazareth Regiona
06.90
nwi
9
28
Brown, Ceiquan
George Westingho
06.93
nwi
3
29
Hawkins, Al-Jaqua
Essex County VoT
06.97
nwi
5
30
Hunter, Sha Heem
Boys & Girls
07.00
nwi
2
31
Clarke, Brett
Massapequa
07.07
nwi
7
32
Quinn, Dan
Harrison
07.08
nwi
7
33
Scott, Neilsen
Csihs/McCown
07.13
nwi
3
34
Thompson, Josiah
The Metropolitan
07.19
nwi
4
35
Allen, Sheltaun
Csihs/McCown
07.29
nwi
1
36
Mann, Isaiah
The Metropolitan
07.31
nwi
5
37
Konigsberg, Matt
Harrison
07.37
nwi
5
38
Hazel-Jackson, Malik
Essex County VoT
07.39
nwi
9
39
Hazel-Jackson, Raheem
Essex County VoT
07.43
nwi
8
40
Grant, Nathaniel
Nazareth Regiona
07.47
nwi
8
41
Kinsey, Derrick
Csihs/McCown
07.57
nwi
2
42
Ciazzo, Anthony
St Edmunds
07.65
nwi
6
43
Vernet, Marvins
St Edmunds
07.79
nwi
9
44
Fleurine, Wadley
St Edmunds
07.81
nwi
8
45
connell, tytrell
George Westingho
08.05
nwi
9
46
Littles, Brian
Csihs/McCown
08.06
nwi
5
47
Thompson, Jaron
The Metropolitan
08.11
nwi
3
48
Deshong, Cameron
George Westingho
08.18
nwi
6
49
Izquierdo, Elijah
George Westingho
08.24
nwi
4
Mens Mile 1Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ritz, Sam
Germantown Acade
4:16.69
2
2
Ferro, Blaise
Christian Brothe
4:20.68
2
3
Tucker, Patrick
St Anthony's
4:20.72
2
4
Daddario, Mitchell
Sweet Home
4:22.24
2
5
Gavigan, Luke
Tappan Zee
4:23.94
2
6
Reimer, Tomas
Fiorello Laguard
4:28.03
1
7
Ryan, Jack
Rye
4:28.04
1
8
Theiss, Charlie
Ward Melville
4:29.64
2
9
Bird, Ryan
Rye
4:30.32
2
10
Mcgill, Brendan
Voorhees
4:30.90
1
11
Nowak, Chris
Sweet Home
4:30.99
1
12
Gilbert, Austin
Ridgefield
4:32.97
2
13
Wax, Ian
Briarcliff
4:33.24
2
14
Whitney, Robert
Voorhees
4:33.39
1
15
Cawley, Joseph
Raritan
4:34.84
2
16
Nohilly, Eion
John Jay Cross R
4:34.86
2
17
Ripa, John
Ward Melville
4:36.73
1
18
Holtzman, Luke
New Rochelle
4:41.63
1
19
Bicic, Muhamed
Townsend Harris
4:42.98
1
Mens 4x200m Relay CHSAA
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNeil
,
Ifill
,
Jones
,
Hall
Christ The King
1:30.04
3
2
Archibol
,
Stith
,
Allen
,
Shomari
Holy Trinity
1:30.70
4
3
Moe
,
Lambert
,
Sgarlatt
,
Onah
Xavier
1:31.94
5
4
Percival
,
Thomas-H
,
Vandenbe
,
Guthrie
St Anthony's
1:32.06
4
5
covingto
,
Ingram
,
Poindext
,
Santana
Cardinal Hayes
1:32.60
2
6
Brissett
,
Harding
,
Vassell
,
Viltres
Mt Saint Michael
1:32.84
3
7
Somma
,
Ikomi
,
Daniels
,
Mahoney
St Joseph's by t
1:33.32
3
8
Kumar
,
Perez
,
Crichlow
,
Gray
Fordham Prep
1:33.36
2
9
Richards
,
Hatton
,
Pepe
,
Magwood
St John The Bapt
1:35.33
5
10
Collins
,
Krim
,
Luciano
,
Toussain
Chaminade
1:35.42
5
11
Marable
,
Black
,
Cade
,
Roque
Iona Preparatory
1:35.64
3
12
Charles
,
Blandfor
,
Lawrence
,
Bateau
Bishop Loughlin
1:36.10
1
13
Pabitero
,
Neptune
,
Rock
,
Lovelace
Archbishop Mollo
1:36.29
5
14
Englert
,
Lunarola
,
Clarke
,
Ammirati
Monsignor Farrel
1:36.42
2
15
Panico
,
McPherso
,
Adams
,
Gradescu
Kellenberg
1:36.59
5
16
Gibbons
,
Holmes
,
Cruz
,
Lluvera
Monsignor Mc Cla
1:36.86
2
17
Shelton
,
Richards
,
Gregg
,
Dugre
St John The Bapt
1:37.58
2
18
Grant
,
Mc Cullo
,
Colas
,
Bey
Nazareth Regiona
1:39.02
3
19
Pollio
,
Cambio
,
Scarange
,
Cassamas
St Joseph's by t
1:39.06
1
20
Clark
,
Schmidt
,
O'Donnel
,
DiOrio
Monsignor Farrel
1:40.08
4
21
Hughes
,
Kessler
,
DiBiase
,
Jones
St Joseph's by t
1:41.64
3
22
Pike
,
Stewart
,
McGarry
,
Ciazzo
St Edmunds
1:41.75
1
23
Atallah
,
Hunt
,
Lysak
,
Rodrigue
Regis
1:43.00
4
24
Cerretan
,
Piloco
,
Carbone
,
Kukaj
Archbishop Stepi
1:49.15
4
25
Coley
,
Vernet
,
Gavieres
,
Ciazzo
St Edmunds
1:51.20
5
26
Camaj
,
Jimenez
,
Coleman
,
Major
Archbishop Stepi
1:54.82
1
27
Quaglari
,
Fleurine
,
Charles
,
Romano
St Edmunds
1:54.96
2
--
Green
,
Forson
,
Morrison
,
Perez
Archbishop Stepi
DNF
4
Mens 4x400m Relay Nassau County
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tucker
,
Gould
,
Spivey
,
Woody
Freeport
3:30.57
2
2
Robinson
,
Dennis
,
Modest
,
Blue
Uniondale
3:31.02
2
3
Davis
,
Codringt
,
Johnson
,
Barthele
Elmont
3:34.40
2
4
Halls
,
Duncan
,
Pierre-L
,
Hayes
Hempstead
3:37.07
1
5
Walker
,
Putnam
,
Tesorier
,
Clarke
Massapequa
3:37.96
1
6
Rizzo
,
Barnes
,
Smalls
,
Rudgayze
George W Hewlett
3:38.15
1
7
Atchison
,
Garcia
,
Agbisit
,
Questel
W T Clarke
3:46.41
2
--
Jean
,
Alerte
,
Thomas
,
LaCroix
Westbury Senior
DQ
2
Mens 4x400m Relay New Jersey
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Flanagan
,
Ajenifuj
,
Poole
,
Lindo
East Orange Camp
3:28.08
1
2
Saint Ge
,
Moorer
,
Henderso
,
Aman
Seton Hall Prep
3:28.56
1
3
Relay Team
Imhotep Charter
3:32.77
1
4
Choi
,
Briggs
,
Skolnick
,
Valovcin
Metuchen
3:33.42
1
5
Chuckie
,
Orenello
,
Donat
,
Orellana
Essex Tech
3:44.56
1
Mens 4x400m Relay PSAL
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rose
,
Simpson
,
Whittick
,
Robinson
Boys & Girls
3:21.67
4
2
Mighty
,
Griffith
,
Caidor
,
Joseph
Clara Barton
3:22.23
5
3
Poleon
,
Holloway
,
Graham
,
Brown
Paul Robeson for
3:23.72
4
4
Jemmott
,
John
,
westcarr
,
bowers
South Shore
3:24.53
5
5
Clarke
,
Blades
,
John
,
Gordon-H
Samuel J Tilden
3:24.58
5
6
springer
,
aaron
,
Serant
,
Alexande
Thomas Jefferson
3:26.42
4
7
Anderson
,
Butcher
,
Lewis
,
Deslande
Medgar Evers Col
3:27.92
3
8
Proctor
,
Kaba
,
Estephan
,
Bowers
Dewitt Clinton
3:28.96
4
9
Eseku
,
Peart
,
Pierre
,
Goodrich
Abraham Lincoln
3:30.84
1
10
Sinclair
,
Saint Fl
,
Thomas
,
Anderson
Campus Magnet Sc
3:31.39
4
11
White
,
Ibrahim
,
Smith
,
Theobald
Springfield Gard
3:32.20
5
12
Vasquez
,
William
,
Roumell
,
John
Bronx Law and Go
3:32.55
1
13
villamen
,
barton
,
Brusco
,
Harkins
Franklin K Lane
3:33.52
4
14
Nathanie
,
Purdy
,
St. Rose
,
Fetus
Benjamin Banneke
3:36.00
5
15
Hernande
,
Nelson
,
Dixon
,
Dejuane
John F Kennedy
3:36.80
2
16
abdul
,
Harchara
,
justice
,
marshall
Townsend Harris
3:37.94
2
17
everett
,
smith
,
st louis
,
wu
Bayside
3:39.25
1
18
Morgan
,
Chambers
,
Cheltenh
,
Juda
Brooklyn Technic
3:39.79
2
19
Deer
,
Arias
,
Anie
,
Lowe
Evander Childs
3:40.29
1
20
Cruicksh
,
Butler
,
Harris
,
Cadore
Erasmus Hall
3:40.61
5
21
Chen
,
Hoffman
,
Hlebowic
,
Lui
Stuyvesant
3:41.50
2
22
Guthrie
,
Yang
,
Kaminsky
,
Lee
Hunter College H
3:42.98
2
23
Relay Team
East N Y Transit
3:43.89
2
24
Bashiru
,
Hosten
,
Innis
,
Fletcher
Taft Ed Campus
3:45.61
3
25
Louis
,
Banful
,
Mighty
,
Vil
Clara Barton
3:45.72
3
26
Moodie
,
peterkin
,
mcglasha
,
Goodman
Harry S Truman
3:45.79
2
27
Autur
,
Holloway
,
King
,
Walters
High School for
3:48.55
1
28
Copado
,
M
,
P
,
P
William C Bryant
3:50.94
3
29
,
Johnson
,
Joseph
,
Watson
Benjamin Banneke
3:51.34
1
30
patterso
,
Nicholas
,
Mckenzie
,
joseph
Franklin K Lane
3:54.45
2
31
C
,
G
,
A
,
Orejuela
William C Bryant
4:16.33
3
Mens 4x400m Relay Rockland/Orange
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson
,
Ezeillo
,
Louis-Ju
,
Brooks
North Rockland
3:26.73
1
2
Gaynor
,
Bellamou
,
Perz
,
King
Newburgh Free
3:26.76
1
3
Logan
,
Levine
,
Sedwick
,
Benn
Suffern
3:28.27
1
4
O'Sulliv
,
Metcalfe
,
Sorohan
,
Metcalfe
Pearl River
3:28.55
1
5
Harten
,
Labbe
,
Santana
,
Roadarme
Clarkstown South
3:35.98
1
6
Alcana
,
Brady
,
Estevez
,
Schiavon
Nanuet
3:38.17
1
Mens 4x400m Relay Suffolk
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hardy
,
Galal
,
Card
,
Fitzgera
Half Hollow Hill
3:23.30
2
2
Johnson
,
Crowell
,
Leake
,
Tucker
Huntington
3:23.47
2
3
Payton
,
Linbrunn
,
Abdul
,
Watkins
Longwood
3:25.01
2
4
Hsu
,
Laguerre
,
Francisc
,
Jacobson
Ward Melville
3:29.33
1
5
Petrie
,
Rossell
,
Harriott
,
Haye
Central Islip
3:29.72
1
6
Claxton
,
Whalen
,
Herrmann
,
Harris
Smithtown East
3:29.84
2
7
Gershowi
,
Perrier
,
James
,
Chiamezi
Half Hollow Hill
3:30.50
1
8
McCray
,
Armstron
,
Browne
,
Beglane
Hauppauge
3:30.81
1
9
Holroyd
,
Velaquez
,
Sperl
,
Hezarkha
Comsewogue
3:30.85
2
10
LiCata
,
Rodrigue
,
Leone
,
Deshpand
Sachem East
3:31.23
2
11
Figorito
,
Monohan
,
Ferrer
,
Nuenzig
Connetquot
3:33.14
1
12
Gutierre
,
Mosher
,
Weeks
,
McFadden
Wg Oconnell-Copi
3:34.15
1
Mens 4x400m Relay West/Put/Dutch
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dacres
,
Housen
,
Brown
,
Benjamin
Mt Vernon
3:21.75
2
2
Castello
,
Dore
,
Crosswhi
,
Burns
New Rochelle
3:25.14
2
3
Adams
,
Booker
,
Telesco
,
Grey
Beacon
3:27.96
2
4
Hamilton
,
Diedrick
,
Lawrence
,
Adams
John Jay Senior
3:32.40
1
5
Konigsbe
,
Nelson
,
Quinn
,
Saavedra
Harrison
3:34.46
2
6
Bingay
,
Dacres
,
Cox
,
Shah
Lakeland/Panas
3:36.06
2
7
Takatsu
,
Howells
,
Willis
,
Smith
Rye
3:37.14
2
8
Wilson-K
,
Espitia
,
Mrose
,
Diggs
Yonkers
3:38.51
1
9
Rojas
,
Gallaghe
,
DiNome
,
Wax
Briarcliff
3:45.23
1
10
Boyd-Pas
,
Ojeda
,
Reggio
,
Ojeda
White Plains
3:53.14
1
Mens 4x800m Relay CHSAA
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Mirabell
,
Raver
,
Nolan
,
Ulrich
Chaminade
7:59.59
3
2
Dearie
,
Tucker
,
Langer
,
O'Leary
St Anthony's
8:00.80
3
3
Schneide
,
Kildare
,
Zigrosse
,
Hannigan
St John The Bapt
8:02.53
3
4
Miller
,
Hughes
,
Prunty
,
Guzman
Fordham Prep
8:03.36
3
5
Camacho
,
Ronan
,
Vazquez
,
Clarke
Xavier
8:05.48
3
6
Ruspanti
,
Velez
,
Gudicipi
,
Velez
St Joseph's by t
8:13.83
3
7
Rock
,
Goldberg
,
Reddy
,
Saczyk
Archbishop Mollo
8:14.81
3
8
Phillips
,
Calcagni
,
Kindschu
,
Babich
Regis
8:16.42
2
9
Goodwin
,
Ruiz-Gom
,
Lauria
,
Dray
Monsignor Farrel
8:21.89
3
10
Hayes
,
Nolan
,
Ward
,
Rogers
Chaminade
8:24.77
2
11
Nieves
,
Simms
,
Jarvis
,
Charles
Bishop Loughlin
8:28.68
2
12
Fox
,
Carruthe
,
Lyon
,
Mulvany
Iona Preparatory
8:31.12
2
13
Rice
,
Hatheway
,
Oettl
,
Watch
Xavier
8:32.80
2
14
LaFemina
,
Seeberge
,
Tinti
,
Mercado
St John The Bapt
8:33.85
2
15
Relay Team
Xavier
8:34.61
2
16
Thurlow
,
Napolita
,
McGarty
,
Mandala
Xaverian
8:34.91
2
17
Moss
,
DeMaio
,
O'Brian
,
Moellend
St John The Bapt
8:37.82
1
18
Lewis
,
Garcia
,
Jimenez
,
Thomas
Cardinal Spellma
8:44.54
1
19
Grullon
,
Knut
,
Mckay
,
Padilla
Cardinal Hayes
8:46.64
2
20
Loumeau
,
Strzelin
,
Reich
,
Sherry
Chaminade
8:48.25
2
21
Ellwood
,
Hannon
,
Lewin
,
Morreale
Regis
8:48.55
1
22
Lopez
,
Impelli
,
Duncklee
,
Sieger
Kellenberg
8:52.30
1
23
Freeman
,
Goodwin
,
DiGiacom
,
Oconnor
Monsignor Farrel
9:03.06
1
24
Mahoney
,
Rosenbau
,
Cassamas
,
Kieran
St Joseph's by t
9:12.88
1
25
Davis
,
Mulvaney
,
Smikle
,
Fitzgera
Mt Saint Michael
9:18.14
1
26
Rega
,
Cooney
,
Finnegan
,
Byrne
Kellenberg
9:19.21
1
27
Domnics
,
Reyes
,
Villfana
,
Hopkins
Monsignor Mc Cla
9:42.68
1
28
Cardona
,
McNamara
,
Ruszkows
,
Wenstrom
St Joseph's by t
10:05.74
1
29
Brown
,
Dambrosi
,
Dailey
,
Piloco
Archbishop Stepi
10:17.26
1
30
Rafferty
,
Rafferty
,
Defreita
,
John
Archbishop Stepi
10:29.60
1
31
Justic
,
McGourty
,
Ramos
,
Jimenez
Archbishop Stepi
10:35.69
1
Mens Weight Throw High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sheng, Eric
Syosset
68-07.50
(20.92m)
1
2
John, Putnam
Massapequa
60-05.50
(18.43m)
1
3
Thompson, Cameron
Lakeland/Panas
58-03.25
(17.76m)
1
4
Tyler, Xavier
Iona Preparatory
55-07.00
(16.94m)
1
5
Celestin, Failey
Nanuet
54-10.75
(16.73m)
1
6
Hagan, Frankie
Iona Preparatory
48-08.25
(14.84m)
1
7
Finklestein, Jake
Massapequa
48-01.25
(14.66m)
1
8
Zeolla, Nick
Longwood
47-10.00
(14.58m)
1
9
Johnson, Stanley
North Rockland
47-04.00
(14.43m)
1
10
Smahaj, Sean
North Rockland
46-00.00
(14.02m)
1
11
Wright, Jason
St Anthony's
45-00.50
(13.73m)
1
12
Zulme, Brian
North Rockland
44-09.25
(13.65m)
1
13
May, Paul
Bloomfield
44-04.50
(13.53m)
1
14
Belle, Clinton
Thomas Jefferson
44-00.25
(13.42m)
1
15
Zimmerman, Jack
Briarcliff
42-04.75
(12.92m)
1
16
Rosendorf, Phil
Wagner
42-00.50
(12.81m)
1
17
Spence, Dequan
Thomas Jefferson
41-09.50
(12.74m)
1
18
Kurti, Kush
North Rockland
40-00.25
(12.20m)
1
19
Modanado, David
Syosset
39-03.25
(11.97m)
1
20
Palacios, Steven
Nanuet
37-04.00
(11.38m)
1
21
Dimmagio, Jonah
Syosset
36-05.75
(11.12m)
1
22
Hirsh, Andrew
Harrison
36-03.00
(11.05m)
1
23
Georgakis, Austin
Syosset
33-02.50
(10.12m)
1
24
Registe, Devon
Thomas Jefferson
33-00.50
(10.07m)
1
Womens 55m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Militano, Sarah
Miller Place
07.28
nwi
1
2
Strunkey, Ariel
Taft Ed Campus
07.31
nwi
1
3
Leto, Alyssa
Sachem North
07.34
nwi
1
4
O'Uhuru, Ayo
Pascack Hills
07.51
nwi
1
5
Nwobu, Miracle
Port Richmond
07.55
nwi
1
6
Ware, Terionna
Sweet Home
07.56
nwi
1
7
Fate, Ayanna
Essex County VoT
07.57
nwi
1
8
Clarke, Oneisha
Collegiate Schoo
07.73
nwi
1
Womens 55m High School
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Militano, Sarah
Miller Place
07.29
nwi
4
2
Leto, Alyssa
Sachem North
07.34
nwi
1
3
Nwobu, Miracle
Port Richmond
07.38
nwi
3
4
Strunkey, Ariel
Taft Ed Campus
07.39
nwi
7
5
Ware, Terionna
Sweet Home
07.47
nwi
7
6
O'Uhuru, Ayo
Pascack Hills
07.50
nwi
5
7
Fate, Ayanna
Essex County VoT
07.53
nwi
2
8
Clarke, Oneisha
Collegiate Schoo
07.55
nwi
1
9
Innis, Astia
Taft Ed Campus
07.56
nwi
3
10
Peragine, Kimberly
Holy Trinity
07.57
nwi
1
11
Riley, Miffy
Holy Child
07.60
nwi
1
12
Commissiong, Ashley
Benjamin Banneke
07.61
nwi
6
13
Roberson, Rachel
Sweet Home
07.68
nwi
5
14
Lorefice, Lauren
Westhampton
07.69
nwi
6
15
Hayes, Jalissa
Essex County VoT
07.73
nwi
2
16
Alburg, Lauren
Sachem East
07.74
nwi
5
17
Freeman, Sara Kaye
Taft Ed Campus
07.74
nwi
3
18
Gazzola, Marisa
Harrison
07.81
nwi
4
19
Ciulla, Kerstyn
Sachem East
07.86
nwi
3
20
Oliver, Nia
Young Women's Le
07.90
nwi
1
21
Baytops, Ladena
Essex County VoT
07.90
nwi
5
22
Vassel, Nyoka
Mt Vernon
07.99
nwi
1
23
Cardascia, Christine
Harrison
08.07
nwi
2
24
Myers, Sophia
The Queens HS of
08.09
nwi
7
25
Stewart, Patience
Csihs/McCown
08.29
nwi
1
26
Harchan, Yousna
Csihs/McCown
08.37
nwi
7
27
Yates, Princess
Csihs/McCown
08.54
nwi
2
28
Fagbamigbe, Ibukin
John Adams
08.70
nwi
3
29
Moore, Natoya
John Adams
08.74
nwi
7
30
Muniz, Joanna
John Adams
08.89
nwi
4
31
Gonzalez, Ebony
John Adams
08.94
nwi
6
32
Cannady, Tamar
Csihs/McCown
09.07
nwi
2
33
Perry, Lynell
George Westingho
09.38
nwi
7
34
Rose, Leyka
John Adams
09.40
nwi
3
35
Osagie, Grace
John Adams
09.49
nwi
1
36
Santana, Lisbet
John Adams
09.62
nwi
2
37
Arthur, Faith
George Westingho
10.08
nwi
6
38
Sanchez, Elianna
John Adams
10.57
nwi
1
39
Phillapeaux, Christina
John Adams
11.32
nwi
2
Womens Mile 1Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clahane, Mady
Cumberland Valle
4:58.11
1
2
Suss, Rachel
Metuchen
5:03.24
1
3
Peterman, Sam
Sweet Home
5:07.23
1
4
Ortiz, Crystal
Hudson Catholic
5:10.28
1
5
McLaughlin, Erin
Voorhees
5:10.93
1
6
Ayres, Kassidy
Tappan Zee
5:12.22
1
7
Calcagnini, Paris
Convent of the S
5:13.00
1
8
McCormack, Kate
St John The Bapt
5:13.10
1
9
Nuttall, Gemma
John Jay Cross R
5:13.79
1
10
Breiner, Courtney
Emma Willard
5:18.32
1
11
nohilly, brooke
John Jay Cross R
5:21.47
1
12
McDermott, Maggie
Rye
5:21.87
1
13
Poss, Caitlyn
Freehold Townshi
5:22.37
1
--
Grossman, Jamie
Harborfields
DNF
1
Womens 4x400m Relay Nassau County
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
green
,
cherring
,
mcGregor
,
Jinks
Uniondale
3:58.99
1
2
Thompson
,
Harris
,
Feurtado
,
Isaac
Elmont
4:05.26
1
3
Lyons
,
Miller
,
Henson
,
Greer
Freeport
4:07.47
1
Womens 4x400m Relay New Jersey
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Ahirakwe
,
King
,
Preston
Winslow Township
4:03.51
1
2
Harding
,
Harding
,
Johnson
,
Santo Pi
Metuchen
4:10.81
1
3
Smalling
,
Kalu
,
Lamby
,
Fate
Essex Tech
4:12.88
1
Womens 4x400m Relay PSAL
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Benjamin Cardozo
3:47.21
7
2
Roberts
,
Sandy
,
Crawford
,
Stewart
Paul Robeson for
3:50.19
6
3
Stewart
,
Thompson
,
Senior
,
Cameron
Medgar Evers Col
3:51.38
7
4
Strunkey
,
Strunkey
,
Freeman
,
Bradley
Taft Ed Campus
4:00.41
6
5
Carroll
,
Johnson
,
Ojeni
,
Russo
Brooklyn Technic
4:04.34
6
6
Stewart
,
Morgan
,
Flores
,
Nwobu
Port Richmond
4:06.87
6
7
baker
,
pitters
,
beckford
,
amponsah
Dewitt Clinton
4:08.51
7
8
Malcolm
,
Alvarez
,
Perrier
,
McKnight
Springfield Gard
4:09.84
6
9
General
,
Birch
,
Romeo
,
Birch
Campus Magnet Sc
4:10.30
7
10
Glenn
,
Billingy
,
Welch
,
Durverny
Fashion Industri
4:10.89
7
11
Butler
,
calhoun
,
sertima
,
pope
Thomas Jefferson
4:11.79
5
12
Sanders
,
Bryan
,
Chenault
,
Dumpson
Young Women's Le
4:12.45
6
13
Zych
,
Laforce
,
Wong
,
Poon
Francis Lewis
4:13.08
4
14
Magassou
,
Birt
,
johnson
,
Shirley
Harry S Truman
4:16.36
3
15
Commissi
,
Callum
,
Barnswel
,
Philbert
Benjamin Banneke
4:21.81
7
16
Clark
,
Drennan
,
St.Lawre
,
Malibors
Mckee/Statin Isl
4:21.95
5
17
Lord
,
Greene
,
Spooner
,
Metellus
South Shore
4:22.93
4
18
Moore
,
Lawkin
,
Anderson
,
Sandy
Paul Robeson for
4:24.08
4
19
Garraway
,
James
,
Strewart
,
Salmon
Clara Barton
4:24.15
5
20
Colman
,
Burrell
,
Wilson
,
Scatliff
Young Women's Le
4:24.64
3
21
Tobias
,
Varma
,
Mak
,
Miura
Bronx Of Science
4:25.62
3
22
Arringto
,
Quezada
,
Devora
,
Williams
William C Bryant
4:25.67
5
23
Barrie
,
John Oga
,
Rathon
,
Johnson
Hillcrest
4:26.17
3
24
Mbo
,
Agostini
,
Lambert
,
Tran
Herbert H Lehman
4:26.56
3
25
Walker
,
smalls
,
Plummer
,
Myers
The Queens HS of
4:27.87
4
26
coles cl
,
maqela
,
douglas
,
bolusi
Wagner
4:28.08
5
27
Allan
,
Moseley
,
Cobena
,
Carty
South Shore
4:29.37
2
28
Barnes
,
John
,
Faa
,
Gaither
John Bowne
4:29.72
2
29
Frishman
,
Liang
,
Whitelaw
,
Dwass
Hunter College H
4:33.72
5
30
Blair
,
Trontz
,
Santos
,
Cameron
Bayside
4:35.37
2
31
Bennett
,
Hartridg
,
Michel
,
Mirville
High School for
4:35.39
4
32
Alexande
,
Haynes
,
Yearick-
,
James
Health Professio
4:35.59
2
33
Heh
,
Lovelace
,
Tavares
,
Yau
Fiorello Laguard
4:35.63
4
34
Smith
,
Wright
,
Wise
,
Findlay
Clara Barton
4:37.38
3
35
Zhao
,
Guan
,
Yasui
,
Xu
Bronx Of Science
4:44.12
1
36
Flores
,
Placide
,
Chaudhry
,
Naito
William C Bryant
4:46.27
1
37
Guillen
,
Hall
,
Reid-Har
,
Ewerka
Health Professio
4:47.60
1
38
Broadbel
,
Chung
,
McNabb
,
Seaborne
High School for
4:56.07
2
39
Abelita
,
Dao
,
Younes
,
Calle
William C Bryant
5:00.66
1
40
Cuspio
,
Dually
,
Derival
,
Jean Pie
Abraham Lincoln
5:42.49
1
Womens 4x400m Relay Rockland/Orange
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Becker
,
Solan
,
Liporace
,
McIntosh
Suffern
3:55.86
1
2
Aponti
,
McCaskil
,
Laiso
,
Martin
Newburgh Free
4:10.16
1
3
Kamau-We
,
Moro
,
Guarino
,
Goodman
Clarkstown South
4:25.73
1
Womens 4x400m Relay Suffolk
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Downey
,
Scudero
,
Cummo
,
Davis
Hauppauge
4:02.52
3
2
Choi
,
Gilbakia
,
Jordan
,
Nora
Westhampton
4:03.27
3
3
Abbondan
,
Shand
,
Petryk
,
Koumas
Huntington
4:05.61
3
4
Wangenst
,
Padula
,
Ruais
,
Karl
Connetquot
4:06.41
2
5
Huff
,
McClay
,
Huff
,
Castoro
Eastport/Sou
4:06.90
2
6
Molzon
,
Cerrito
,
Glancy
,
Thorne
Northport
4:07.30
1
7
Henderso
,
Symns
,
John
,
Warner
Longwood
4:09.68
1
8
Lopez
,
Nolan
,
Holownia
,
Guevara
Miller Place
4:10.01
3
9
Relay Team
Bayport Blue Poi
4:10.22
1
10
Blackall
,
Leto
,
Ramirez
,
Goodman
Sachem North
4:10.23
2
11
Sabatino
,
Iris
,
Sabatino
,
Antoine
Half Hollow Hill
4:10.56
2
12
Chimezie
,
Gomis
,
Ribeiro
,
Jiminez
Half Hollow Hill
4:10.84
1
13
DeCicco
,
Murphy
,
D'Angeli
,
Wessberg
Sachem East
4:11.37
2
14
Austin
,
Angel
,
Matthews
,
Grant
Wg Oconnell-Copi
4:11.99
3
15
Gray
,
Harriott
,
Salau
,
Moise
Central Islip
4:18.42
1
16
Larkin
,
Gaye
,
Grossman
,
Greaves
Harborfields
4:21.02
1
Womens 4x400m Relay West/Put/Dutch
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Darius
,
Morgan
,
Diaz
,
Pierre
New Rochelle
4:06.43
2
2
Culhane
,
Moky
,
Warren
,
Martinez
Fox Lane
4:06.62
2
3
Schenk
,
Tobia
,
Orr
,
LaMarca
Ursuline School
4:08.24
2
4
Coon
,
Mcfall
,
Geiger
,
Sobolews
Arlington
4:09.80
2
5
Matthew
,
Morgan
,
Mendez
,
Anderson
Yonkers
4:14.40
1
6
Pennacch
,
Duffy
,
Bianco
,
Gelard
Briarcliff
4:17.02
1
7
Polvere
,
Melly
,
Ericson
,
Norowitz
Somers
4:17.27
1
8
Walker
,
Boehning
,
Campisi
,
Pearce
Rye Country Day
4:17.48
1
9
Gusmano
,
Young
,
Sadowitz
,
Angyal
John Jay Senior
4:17.62
1
10
LaManna
,
Cardasci
,
Aguirre
,
Gazzola
Harrison
4:17.83
2
11
Wakefiel
,
Brinson
,
Altomare
,
Brady
Holy Child
4:18.13
1
12
Johnson
,
Gray
,
Vassel
,
Armstron
Mt Vernon
4:21.50
2
13
Woods
,
Tung
,
Hernande
,
Powell
White Plains
4:23.58
1
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 CHSAA
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNierne
,
Ladoceur
,
Schreib
,
Fray
Kellenberg
4:07.78
4
2
Boyle
,
Mazzucca
,
Hazzard
,
O'Neill
St Anthony's
4:10.99
4
3
Gaffney
,
Yeboah-K
,
Taylor
,
Mincone
St Anthony's
4:19.19
2
4
Cutolo
,
Hargrove
,
Perrelli
,
Endres
St John The Bapt
4:19.46
3
5
Fitzgera
,
Peragine
,
St John
,
Buckley
Holy Trinity
4:19.60
3
6
Mota
,
Bowers
,
Carby
,
Anderson
Cardinal Spellma
4:20.97
4
7
Kenny
,
Medayil
,
Gruenebe
,
Byrnes
Sacred Heart Aca
4:21.13
4
8
Garcia
,
Correale
,
Roda
,
Mitchell
Notre Dame Acade
4:21.22
3
9
Lucci
,
Rayder
,
Kowpak
,
Woods
Archbishop Mollo
4:22.15
4
10
Brown-Ri
,
Alexande
,
Ogunsany
,
Higgins
Mary Louis Acade
4:23.97
4
11
Newman
,
O'Hara
,
Douyon
,
Crowe
Kellenberg
4:28.44
2
12
Andrews
,
Mincone
,
McCarron
,
Bohan
St Anthony's
4:29.41
2
13
Prosper
,
Wang
,
Smith
,
Salales
St Francis Prep
4:30.58
3
14
Relay Team
St John The Bapt
4:32.08
2
15
Gallaghe
,
Tucci
,
Michalak
,
Gallaghe
Bishop Kearney
4:35.76
3
16
Hubert
,
Piller
,
Poptean
,
Armogan
Archbishop Mollo
4:41.44
1
17
Matthews
,
Wright
,
Brown
,
Rey
St Francis Prep
4:41.48
2
18
Rossi
,
Crocket
,
Tucker
,
Roberts
Archbishop Mollo
4:44.44
1
19
Mandaro
,
Kenny
,
Fink
,
Mclean
Sacred Heart Aca
4:44.67
2
20
McCauley
,
Charles
,
SanFilpp
,
Jones
St John Villa
4:45.84
3
21
Kelly
,
Rose
,
Petkevic
,
Powell
Holy Trinity
4:52.63
2
22
Waters
,
Li
,
Bruno
,
Crocker
Archbishop Mollo
4:56.54
1
23
Conolly
,
Grell
,
Kazdan
,
Mumford
St John Villa
5:02.39
1
Womens Weight Throw High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cooper, Monae
New Rochelle
51-07.25
(15.73m)
1
2
Okasia, Danika
Bloomfield
47-02.25
(14.38m)
1
3
Estelle, Faith
Bloomfield
46-04.00
(14.12m)
1
4
Jeffrey, Jessica
New Rochelle
46-03.50
(14.11m)
1
5
Bishop, Sochima
New Rochelle
44-05.75
(13.56m)
1
6
Insingo, Kristina
Holy Trinity
42-04.00
(12.90m)
1
7
Amazan, Alexandria
New Rochelle
40-03.00
(12.27m)
1
8
Cooper, Maya
New Rochelle
38-10.25
(11.84m)
1
9
Cuadra, Amanda
Mt Vernon
37-04.25
(11.39m)
1
10
Pascarella, Elaina
Mary Louis Acade
32-04.50
(9.87m)
1
11
Diniz, Bianca
Harrison
31-09.50
(9.69m)
1
12
DiBendetto, Lucy
Westhampton
31-05.00
(9.58m)
1
13
Hatcher, Rachael
Longwood
31-03.50
(9.54m)
1
14
Mason, Nastasia
North Rockland
29-09.00
(9.07m)
1
15
McGowan, Hannah
St Anthony's
28-09.50
(8.78m)
1
16
Francis, Zaire
Port Richmond
27-05.50
(8.37m)
1
17
McKenzie, Crystal
Benjamin Banneke
25-03.00
(7.70m)
1
18
Wojciechowski, Julia
North Rockland
23-02.50
(7.07m)
1
19
Horbatiuk, Olivia
Westhampton
22-01.25
(6.74m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#armory
#armory-track
#millrose-games-trials
#nyrr
More news
2015 Results - PSAL Martin Luther King Jr Relays
2014 Results - PSAL Holiday Classic
0 shares:
Millrose Games Trials
,
Abraham Lincoln High School Track & Field and Cross Country - Brooklyn, New York
,
Archbishop Molloy High School Track & Field and Cross Country - Briarwood, New York
,
Archbishop Stepinac High School Track & Field and Cross Country - White Plains, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Evander Childs High School Track & Field and Cross Country - Bronx, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
17
11
2014
19
17
2013
1
11
2012
4
7
2011
1
2010
5
Show 3 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#millrose-games-trials
#nyrr
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!